Sport
Město

Kraj

Trenéři a trenérky jógyVelká PolomMoravskoslezský kraj jóga

Začala jsem cvičit Power jógu před deseti lety jako doplněk k horolezectví. Sporty v přírodě mě vždy bavily a jóga pro mne tehdy byla dobrá doplňková aktivita. Až po úspěšném ukončení svých vysokoškolských studií jsem se józe začala věnovat víc na mentální úrovni. Zabývala jsem se osobním rozvojem, jak být šťastnější a spokojenější, co vlastně chci od života atd. Na svých zahraničních cestách jsem získala větší nadhled a díky hlubšímu poznání sebe sama jsem zjistila, že chci žít prostý přírodní život. Tehdy jsem se náhodou zatoulala do školy tradiční jógy. Stalo se to při mém pobytu na Novém Zélandu a místo plánovaných třech týdnů jsem tam zůstala devět měsíců. Bylo toho tolik, co jsem se mohla naučit! Disciplína, vegetariánská strava, práce, meditace, vše jako součást jógínského životního stylu. Kromě udržování chodu centra byl hlavním cílem osobní rozvoj jak ve cvičení, tak v procesu uvědomování si.
Detail

Velká PolomMoravskoslezský kraj jóga

Za zasvěcení do tajů jógy vděčím své první učitelce, paní Mgr. Květoslavě Hučalové. Díky jejím lekcím Jógy v denním životě, v rámci magisterského studia fyzioterapie, jsem na sobě poprvé ucítila účinky jógové praxe. Od té doby je jóga nedílnou součástí mého života. Učarovala mi svou komplexností a propracovaností. Jógová filozofie významně ovlivňuje mé vnímání života a světa. Miluji pohyb a osobní rozvoj. Inspiruje mě příroda, lidé a jejich příběhy. Stále se vzdělávám a své zkušenosti a vědomosti ráda předávám dál. Věřím, že vše je propojené, a proto se i své lekce jógy snažím pojímat celostně. Mým cílem je, aby se každý člověk cítil dobře.
Detail

Velká PolomMoravskoslezský kraj jóga

Přijď si protáhnout tělo a zklidnit mysl, má to smysl! Než jsem účinky jógy pocítila na vlastním těle i duši, považovala jsem ji za poměrně nudný pomalý typ cvičení, které mi, jakožto dynamickému typu člověka, nemá co nabídnout. Poté, co jsem si prošla poměrně složitým životním obdobím, mi najednou na sporty, které jsem do té doby provozovala, nezbývaly síly, ale potřeba hýbat se zůstávala. Zároveň jsem cítila, že potřebuju zklidnit mysl. K józe mě přivedla kamarádka. Pozitivní účinky jógy jsem pocítila velmi brzy. Stala se součástí mého každodenního života. Tato svoje poznání bych chtěla předávat dále. Věnuji se především Hatha józe, ale ráda si zacvičím i dynamičtější styly jako Vinyasa flow jóga nebo Ashtanga jóga. Abych měla jistotu, že ásany provádím správně a chápu hlubší podstatu jógy, rozhodla jsem se pro absolvování kurzu Trenér jógy II. třídy s mezinárodní certifikací Yoga Alliance (200h).
Detail

Velká PolomMoravskoslezský kraj jóga

Jóga pro mne byla z počátku pouze doplněk ke sportovnímu tréninku. Postupem času si však získala mou plnou pozornost a vlastní pravidelná praxe mě přivedla až k rozhodnutí učit a ke kurzu Instruktor jógy. V současné době se věnuji stylu Vinyasa, která mi vyhovuje svým flow a dynamičností lekcí. Svůj instruktorský kurz jsem absolvovala právě ve stylu Vinyasa Flow v Pranava Jóga Centru Ostrava v roce 2018.
Detail

Velká PolomMoravskoslezský kraj jóga

I já jsem, stejně jako každý, prošla na své cestě jógy několika fázemi. Od pouhého praktikování jógy k samotnému učení, filozofii jógy a stylu života. Začala jsem s dynamickým praktikováním a pomalu se dostávala k pomalejším formám a původnímu učení Hatha jógy. Jako nesmírně energický člověk jsem měla potřebu si energii vybíjet, než jsem přišla na to, že naopak potřebuji zpomalit a začít své tělo poslouchat. Zklidnit se a někdy úplně zastavit. A mou vlastní zkušenost bych chtěla předat dalším lidem. Mým vzděláním a posláním je fyzioterapie. Tento obor se krásně prolíná s praktikováním jógy, proto své znalosti v hodinách využívám.
Detail

Ukázat filtry